szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Sukces młodych Polaków w USA

phoca_thumb_s_uczniowieReprezentacja gimnazjum Meridian z Warszawy zdobyła Honorowe Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną na Międzynarodowej Olimpiadzie Zrównoważonego Zarządzania Zasobami Światowymi 2009. To już kolejny sukces polskich uczniów w międzynarodowych konkursach naukowych.

Druga edycja Olimpiady Zrównoważonego Zarządzania Zasobami Światowymi (I – SWEEP 2009) odbyła się w Houston, w Stanach Zjednoczonych. W czasie tegorocznego zjazdu uczestnicy zapoznali się z problemami globalnymi XXI wieku oraz zaprezentowali własne pomysły z zakresu zarządzania zasobami naturalnymi.

Do konkursu zgłoszono ponad 450 projektów z 60 różnych krajów. W finale wzięło udział ponad 1200 młodych naukowców, a projekty zostały ocenione w trzech kategoriach – Energia, Środowisko i Inżynieria. Reprezentacja polskich uczniów z gimnazjum Meridian przygotowała projekt w kategorii Energia, który został nagrodzony Honorowym Wyróżnieniem oraz Nagrodą Specjalną międzynarodowego przedsiębiorstwa energetycznego.

W dobie globalizacji ważne jest, aby uczniowie już od najmłodszych lat prezentowali swoje umiejętności w międzynarodowych konkursach i olimpiadach. Dzięki takim doświadczeniom młodzież poznaje kulturę i zwyczaje swoich rówieśników z innych krajów. Zawsze staramy się zachęcać naszych uczniów do brania udziału w tego typu inicjatywach  - dodaje Ogun Akman, dyrektor Gimnazjum Meridian w Warszawie.
 
źródło: wp.pl

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version