szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

UMK organizuje warsztaty w ferie

umklogoWarsztaty plastyczne i taneczne, obserwacja nieba w toruńskim Planetarium oraz lepienie i pieczenie pierników w Muzeum Piernika - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci uczestniczące w akcji "Magiczne Ferie". II edycję imprezy (16-18 lutego) organizuje Europejskie Forum Studentów AEGEE-Toruń we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. 
 
"Magiczne Ferie 2009" skierowane są do dzieci w wieku szkolnym, z ośrodków wiejskich w regionie toruńskim. W tym roku AEGEE zaprosiło do współpracy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie, który ze świetlic na terenie gminy Obrowo wytypował 30 dzieci w wieku 7-10 lat. 
 
Dal uczestników akcji - wzorem poprzedniej edycji -na wydziałach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaplanowano warsztaty plastyczne, taneczne, informatyczne oraz języka migowego. Dzieci będą miały też okazję obejrzeć niebo w toruńskim Planetarium oraz własnoręcznie ulepić i wypiec pierniki w Muzeum Piernika. 
 
Idea "Magicznych Ferii" powstała podczas szkoleń Local Training Course "Openmind" 2007, z inicjatywy członków AEGEE Toruń - studentów UMK. "Do współpracy przy akcji zaprosiliśmy Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i wspólnie zorganizowaliśmy projekt, podczas którego staramy się pokazać dzieciom, że nauka może być bardzo ciekawym przeżyciem" - informują organizatorzy. 
 
Partnerami akcji są: Wydział Sztuk Pięknych UMK, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Planetarium im. Władysława Dziewulskiego i Muzeum Piernika w Toruniu. 
 
Toruński oddział AEGEE istnieje od 2004 roku. Jest jednym z najmłodszych i jednocześnie najprężniej działających oddziałów AEGEE w Europie Środkowo-Wschodniej. AEGEE-Toruń skupia obecnie około 40 studentów z toruńskich uczelni. Członkowie organizacji działają w stałych grupach roboczych: Human Resources, Fund Raising, Public Relations oraz Information Technology. 
 
źródło: PAP - Nauka w Polsce

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version