szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Agresja w szkole

Jako młody nauczyciel chciałabym podzielić się z Państwem moimi doświadczeniami w pracy z dziećmi stwarzającymi problemy wychowawcze. AGRESJA W SZKOLE- czyli jak sobie poradzić z „młodym gniewnym”

Problem agresji w szkole znany jest nie od dziś, jednak jego intensyfikacja skłania mnie do głębszego zastanowienia się nad tym zjawiskiem. Odkąd pamiętam przedmiotem moich zainteresowań były zachowania agresywne wśród dzieci i młodzieży w szkole, jego przyczyny, skutki oraz oczywiście sposoby rozwiązania tego zjawiska.

Pracując jako nauczyciel języka obcego w grupach dzieci z bardzo słabymi wynikami w nauce (z bardzo różnych przyczyn, ale o tym za chwilę) mam okazję dogłębnie zbadać tę jakże trudną do rozwiązania kwestię.

Oczywiście dzieci słabe w nauce to nie zawsze dzieci agresywne i na odwrót. Nie chcę stawiać tu znaku równości, jednak na podstawie moich obserwacji i z pewnością wielu z Państwa, jest to problem ściśle ze sobą powiązany. Przyczyn słabych stopni w szkole jest całe mnóstwo: problemy zdrowotne, nieprawidłowy rozwój psychofizyczny, zaniedbania ze strony rodziców, czy wreszcie patologiczne środowisko, w którym dziecko się wychowuje. Ostatni z czynników jest mi, z racji dzieci i młodzieży, z którymi pracuję najbardziej znany.

cały tekst dostępny jest na portalu Edukacja.net

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version