szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Dyrektorzy według szablonu

phoca_thumb_s_akademia_szkolaDyrektorzy szkół masowo kupują gotowe przemówienia na zakończenie roku szkolnego. Podręcznik z tekstami mów uwzględnia wszystkie opcje. Znajdzie tu coś dla siebie dyrektor, w którego szkole sporo uczniów nie zdało do następnej klasy, a także ten, który ma za sobą przeprowadzkę do nowego budynku. 
 
"Uczennice i uczniowie! Nadszedł wreszcie tak dawno oczekiwany dzień, w którym odbierzecie świadectwa szkolne, pożegnacie nauczycieli, koleżanki i kolegów (...). Czeka Was zasłużony odpoczynek, bowiem pracowaliście niezwykle sumiennie i twórczo. Dumą i radością napawają nas nie tylko zapisy na Waszych świadectwach, znakomite lokaty na olimpiadach przedmiotowych, (...) ale również Wasza aktywność i zaangażowanie w sprawy lokalnych społeczności".
 
Nie jest aż tak różowo? Proszę bardzo, oto inny wzór: "Spośród 498 uczniów naszej szkoły ośmiu nie otrzymało promocji do następnej klasy. To niewiele, choć i tak za dużo: uczeń, który musi powtarzać rok, to klęska dla jego nauczycieli". I dalej - na pocieszenie - "Naszym wspólnym sukcesem jest atmosfera panująca w szkole: przyjazna, twórcza i inspirująca".

źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version