szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Bielskie Targi Edukacyjne

Zakończone w piątek Bielskie Targi Edukacyjne są imprezą, której celem jest przybliżenie młodzieży i osobom poszukującym możliwości kształcenia pełnej oferty edukacyjnej dostępnej w regionie Polski południowej. Targom patronował portal Edukacja.net i Centrum EFEKTY

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i dorosłych, w ciągu trzech targowych dni gościliśmy ok. 10 tysięcy zwiedzających. Pomimo nie najlepszej pogody i stale padającego śniegu atmosfera na Hali BKS była ciepła i serdeczna. W tym roku zwiększyła się ilość wystawiających się szkół i uczelni oraz innych placówek związanych z edukacją do 100. Cieszy fakt, że na targach znacznie wzrosła oferta szkół wyższych, pojawiły się nowe renomowane uczelnie ze Śląska i Małopolski. Na targach gościliśmy Akademię Morską ze Szczecina oraz University of Bedfordshire z Wielkiej Brytanii

Oferta targowa skierowana była głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz średnich, jednak targi odwiedzały także osoby dorosłe, czy to w poszukiwaniu możliwości edukacji dla siebie, bądź dla swoich pociech. Targi to nie tylko stoiska szkół , ale też możliwość uczestnictwa w interesujących spotkaniach, seminariach i prelekcjach. W tym roku bardzo bogaty program seminariów przygotowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, a także bielski oddział Wojewódzkiego Urzędu Pracy, których tematem było m.in. rozpoznanie swoich predyspozycji zawodowych czy planowanie ścieżki kariery.

Odwiedzająca targi młodzież mogła też wziąć udział w wielu konkursach organizowanych przez wystawiające się szkoły, w których można było wygrać czesne stypendia, bezpłatne kursy językowe i inne nagrody.

Dużą atrakcją targów były pokazy i występy artystyczne szkół na scenie ustawionej w hali wystawowej. Można było obejrzeć interesujące dokonania szkolnych grup muzycznych z Zespołu Szkół Budowlanych z Bielska-Białej, Szkoły Muzycznej Yamacha, świetny występ przygotowała orkiestra dęta Bielskiej Szkoły Rzemieślniczej. Były też przedstawienie teatralne Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących z Bielska-Białej, pokazy taneczne Zespołu Szkół im.Juliana Tuwima, Bielska Szkoła Przemysłowa tradycyjnie zebrała gorące brawa za pokazy mody .Liceum Mundurowe zorganizowało pokazy ratownictwa i samoobrony.

 

Wszystkim szkołom składamy serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowanie młodzieży i zorganizowanie prezentacji , dzięki czemu targi tętniły życiem i rozbrzmiewały muzyką.

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version