szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

"Matematyka nie kończy się w szkole" - konkurs filmowy

phoca_thumb_s_fotografJuż 1 lipca br., startuje druga edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego „Matematyka nie kończy się w szkole”. Aby wziąć w nim udział, należy stworzyć krótki film promujący królową nauk. Na zwycięzcę czeka m.in. nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. W poprzedniej edycji do konkursu zgłoszono ponad 130 filmowych prac. Organizatorem wydarzenia jest firma Zibi.
  
Konkurs „Matematyka nie kończy się w szkole”, ma na celu promocję matematyki. Jest to szczególnie ważne w kontekście obowiązkowych - w roku szkolnym 2009/2010 - matur z tego przedmiotu. Pierwszą edycję konkursu, w której wzięło udział ponad 130 uczestników, wygrał Damian Pawlikowski z Łodzi, z filmem „Matma na plus”. Zwycięski projekt jest dostępny w serwisie YouTube. Wszystkie filmy z pierwszej edycji wygenerowały w sumie ponad 98 tys. odsłon, co świadczy o dużej popularności konkursu i rosnącego zainteresowania matematyką.
 
 
Każdy chętny do wzięcia udziału w tych nietypowych matematycznych zmaganiach, powinien stworzyć film w dowolnej technice – nie krótszy niż jedna minuta, i nie dłuższy niż trzy. Liczy się pomysł, kreatywność i zaangażowanie we własne dzieło. Na zwycięzcę czeka 10 tys. zł. Zdobywcy kolejnych miejsc otrzymają: aparat fotograficzny Casio EXILIM F1, kalkulator graficzny Casio ClassPad 330 oraz dziesięć kalkulatorów Casio FX-82ES. Organizatorzy przygotowali także nagrodę dla nauczyciela, którego wskaże laureat. Otrzyma on „Nagrodę Mistrza”, tj. kalkulator graficzny Casio 9860G SLIM i projektor multimedialny Casio XJ-S37.
 
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie www.Kalkulatory.pl i przy pomocy specjalnego modułu, do 30 września br., zgłosić stworzoną przez siebie produkcję. Na filmy konkursowe będzie można głosować od 1 do 31 października br. Następnie jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele Patronów Medialnych, na podstawie „popularności” i ocen zgłoszonych projektów, wybierze zwycięzców.
 
Kontynuację idei konkursu, jego pomysłodawca - Piotr Tomczak, zapowiadał już po zakończeniu pierwszej edycji. „Byłem pod wielkim wrażeniem pomysłowości i umiejętności technicznych, które zaprezentowali uczestnicy pierwszej edycji. Matematyka jako przedmiot nauki zyskała bardzo dużo, dzięki wszystkim ludziom, którzy zgłosili swoje produkcje. Chcielibyśmy ten projekt kontynuować.” – twierdzi Piotr Tomczak, specjalista ds. kalkulatorów Casio.
 
Szczegóły dotyczące II edycji konkursu na stronie internetowej www.Kalkulatory.pl.

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version