szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Znamy laureatów olimpiady matematycznej

Jakub Oćwieja, uczeń III klasy V LO w Bielsku-Białej oraz Tomasz Kociumaka, uczeń klasy trzeciej V LO im. Andrzeja Struga w Gliwicach zostali zwycięzcami LX Olimpiady Matematycznej. W końcowym etapie olimpiady, rozegranym w dniach 22-24 kwietnia we Wrocławiu, Oćwieja rozwiązując zadania konkursowe zdobył 31 punktów na 36 możliwych, a Kociumaka - 29. 

 
Zdobywcami drugiego miejsca zostali trzej uczniowie - Damian Orlef z trzeciej klasy II LO w Zabrzu, Jakub Witasek z trzeciej klasy XIV LO im S. Staszica w Warszawie oraz Karol Konaszyński, z drugiej klasy XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Uzyskali oni kolejno 26, 23 i 22 punkty. 
 
Nagrody stopnia III otrzymało 9 zawodników z punktami od 20 do 16. 
 
Ogółem komitet główny przyznał tytuł laureata oraz nagrody pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia 14 osobom. Dodatkowo wyróżnił jeszcze 15 zawodników. Obecnie komisja konkursowa przystąpiła do rozpatrywania ewentualnych odwołań, a ostateczne wyniki zostaną podane na stronie om.ptm.org.pl najpóźniej do 20 maja. 
 
Komitet Główny Olimpiady, ogłosił także składy delegacji na III Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną oraz XX Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich. Na pierwszą z wymienionych imprez, która odbędzie się w ostatnich dniach września w Polsce, pojedzie sześciu zawodników, a na zawodach, które odbędą się w dniach 5-9 listopada w Trondheim w Norwegii Polskę reprezentować będzie pięciu uczniów. 
 
25 maja rozpocznie się w Zwardoniu dziesięciodniowy obóz naukowy dla najlepszych zawodników Olimpiady, na który zaproszono 23 osoby. 
 
źródło: PAP - Nauka w Polsce

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version