szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Kosmiczne konkursy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

phoca_thumb_s_konkurs_kosmitaPrzebierz się za kosmitę, ułóż gwiezdny wiersz z zadanych słów lub nagraj kosmiczną piosenkę! Tuż przed 13. Piknikiem Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik organizatorzy imprezy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursach tematycznych. Do wygrania atrakcyjne nagrody: teleskopy, profesjonalny sprzęt didżejski, zabawki edukacyjne i nagrody niespodzianki.
 
Dla najmłodszych słuchaczy w wieku 3-12 lat Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Programem 1 Polskiego Radia przygotowało konkurs rodzinny „Zostań kosmitą”. Wystarczy wymyślić i wykonać kostium kosmity wraz z odpowiednią charakteryzacją, przebrać się, przyjąć ciekawą pozę i zrobić zdjęcie. Fotografię wraz z krótkim, zabawnym opisem należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zdjęcia można przesyłać do 13 maja. Dziesięć najlepszych prac weźmie udział w głosowaniu internetowym, które od 18 do 28 maja odbędzie się na stronie www.pikniknaukowy.pl
 
Wszyscy laureaci – autorzy najciekawszych strojów będą mogli zaprezentować się w swoich przebraniach podczas 13. Pikniku Naukowego. Wtedy też zostaną wręczone nagrody. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę główną – teleskop, a na wszystkich finalistów czekają nagrody – zabawki edukacyjne, książki oraz upominki od organizatora.
 
Polskie Radio Euro i Centrum Nauki Kopernik mają ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy interesują się muzyką, piszą własne teksty, mają swój zespół lub są didżejami.
 
phoca_thumb_s_galaktyki_muzykiW konkursie „Galaktyki muzyki”, nawiązującym do hasła 13. Pikniku Naukowego „Nauka wśród gwiazd”, wystarczy nagrać piosenkę, zainspirowaną tematem astronomii, podboju Kosmosu, badania gwiazd lub planet, i przesłać ją w formacie mp3 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 14 maja br.
 
Najlepsze z nadesłanych utworów zostaną umieszczone na stronie www.pikniknaukowy.pl i wezmą udział w głosowaniu SMS-owym (numer danego utworu należy wysłać SMS-em pod numer 2100), które potrwa od 18 do 28 maja. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 30 maja na antenie Polskiego Radia Euro oraz podczas 13. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, gdzie Duże Pe poprowadzi freestylową „gwiezdną wojnę” na słowa.
 
Autor najlepszego utworu otrzyma markowy sprzęt didżejski: 2 profesjonalne odtwarzacze, mikser dźwięku oraz słuchawki. Na zdobywców II i III miejsca czekają kontrolery cyfrowe. Wśród głosujących zostanie wylosowana nagroda – teleskop.
 
Teleskop będzie także do wygrania w konkursie „Gwiezdny wiersz z zadanych słów” Programu 3 Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
 
Wystarczy napisać utwór z zadanych astronomicznych terminów, które od 11 do 26 maja będą zamieszczone na stronie www.pikniknaukowy.pl i do 27 maja przesłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Treść wiersza powinna nawiązywać do tematyki astronomicznej.
Poza cennymi nagrodami Program 3 zapewni również sporo zabawy – pomiędzy 19 a 28 maja osiem najlepszych z nadesłanych wierszy zostanie przeczytanych w „Akademii Rozrywki” Artura Andrusa.
Zostaną one także zaprezentowane podczas finału konkursu na 13. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, 30 maja. Zwycięski utwór zostanie wybrany przez publiczność w wielkim głosowaniu.
 
Wszystkie informacje o konkursach oraz regulaminy znajdują się na stronie www.pikniknaukowy.pl

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version