szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości

phoca_thumb_s_lekcja2Nauczyciele, którzy chcieliby edukować uczniów w ramach projektu "Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości" mogą skorzystać z I Ogólnopolskiego Seminarium dla Edukatorów. Odbędzie się ono 22 maja na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, a jego organizatorami seminarium są: Stowarzyszenie "Pomost" i Instytut Pedagogiki UG.
 
 
Seminarium ma umożliwić zaprezentowanie nowatorskiej koncepcji kształcenia postaw przedsiębiorczych poprzez m.in. ogólnopolski turniej dla gimnazjalistów "Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości". Nauczyciele dowiedzą się, jak promować wśród uczniów przedsiębiorcze postawy i jak przygotować ich do efektywnej pracy w grupie. 
 
Organizatorzy podkreślają, że nauczanie przedsiębiorczości, to nie tylko przekazywanie wiedzy o ekonomii, ale przede wszystkim kształtowanie postaw i kreowanie własnych innowacyjnych rozwiązań na rzecz gospodarki opartej na wiedzy. 
 
Pierwsza edycja konkursu dla gimnazjalistów "Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości" odbędzie się w roku szkolnym 2009/2010. Będą w nim uczestniczyły drużynach działające w szkołach. W składzie każdej z nich oprócz zawodników znajdzie się trener - wyszkolony edukator przedsiębiorczości. 
 
Drużyny szkolne będą rozwiązywały dwa rodzaje zadań: "mini- zagwozdki" oraz "mega-supły". Zadania będą miały strukturę drabiny tzn. aby otrzymać klucz dostępu do zadania głównego trzeba uzyskać minimum 100 punktów podczas rozwiązywania pięciu tzw. zadań spontanicznych. W finale weźmie udział 16 reprezentacji, wyłonionych w półfinałach regionalnych. 
 
Konkurs ma połączyć zdobywanie wiedzy przez uczniów z podejmowanym przez nich działaniem praktycznym. Będzie łączył narzędzia internetowe z pracą w grupie "na żywo". 
 
Seminarium będą stanowiły warsztaty z treningu przedsiębiorczości. Podczas sesji plenarnej będzie można wysłuchać wykładów: "Edukacja szkolna do bycia przedsiębiorczym - niewykorzystany potencjał", "Nauczanie przedsiębiorczości - wyzwania dla szkoły" i "Rola NBP w edukacji ekonomicznej młodzieży". 
 
źródło: PAP - Nauka w Polsce
Tagi: Gdańsk

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version