szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Próbna matura na Uniwersytecie Gdańskim

phoca_thumb_s_egzamin1Tegoroczni maturzyści będą mogli napisać dodatkową, próbną maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po egzaminie skonsultują wyniki egzaminu i dowiedzą się gdzie i dlaczego popełnili ewentualny błąd. Egzamin organizuje Uniwersytet Gdański. 

Jak informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego, Beata Czechowska-Derkacz, propozycja jest skierowana do tych wszystkich uczniów, którzy chcieliby ostatni raz przed maturą sprawdzić swój poziom wiedzy lub zapoznać się z rozwiązaniami i opisami przykładowych zadań maturalnych. 

Dodatkowo, podczas darmowego kursu towarzyszącemu egzaminowi, będzie można uzupełnić brakujące wiadomości i uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące matury z matematyki. Uczniowie, którzy zamierzają studiować na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego poznają niektórych wykładowców i ich sposoby nauczania. 

Próbny egzamin maturalny odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia br. między 9.00 a 12.00, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Po krótkiej przerwie organizatorzy przedstawią przykładowe rozwiązania zadań maturalnych. 

Od poniedziałku 27 kwietnia, do czwartku 30 kwietnia od godziny 17.00 maturzyści będą mogli wspólnie rozwiązywać zadania maturalne i wyjaśniać wszelkie wątpliwości z nimi związane. 

Uczniowie, którzy chcieliby napisać próbny egzamin maturalny muszą zapisać się do niedzieli, 19 kwietnia br. pod adresem http://matura.math.univ.gda.pl. 

Organizatorami egzaminu są: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Koło Naukowe Kolor Uniwersytetu Gdańskiego. 

Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące egzaminu próbnego można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

źródło: PAP - Nauka w Polsce
Tagi: matura

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version