szkoły, studia, uczelnie, kierunki studiów, edukacja

Artykuły

Uwaga! Zbliża się LEXPERT 2009

phoca_thumb_s_lex_expertPomimo popularnego powiedzenia, że do trzech razy sztuka – konkurs wiedzy prawniczej LEXPERT zostanie w tym roku zorganizowany po raz czwarty. Jak zawsze będzie pełen wyzwań, da możliwość sprawdzenia posiadanej wiedzy oraz pozwoli ocenić predyspozycje przyszłych prawników do tego wymagającego zawodu. W konkursie chodzi nie tylko o wiedzę, lecz również o to nieuchwytne „coś” czyli między innymi stosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań, kreatywność, błyskotliwość, znajomość dobrych manier.
 
 
W tym roku konkurs odbędzie się dwa miesiące wcześniej niż w latach poprzednich, gdyż marzec jest najbardziej dogodnym terminem dla studentów. Udział w konkursie nie koliduje wówczas z sesją egzaminacyjną, świętami i długimi weekendami, przez co można poświęcić więcej czasu na przygotowania do konkursu i skoncentrować się na tym wydarzeniu.
 
 
Formuła konkursu pozostaje niezmienna. Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:
 
W I etapie uczestnicy przez godzinę będą rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 60 pytań z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, handlowego i podatkowego. Na podstawie ilości punktów zdobytych w części testowej zostaną wybrane 3 najlepsze drużyny. Spośród pozostałych uczestników zostaną wyłonione 3 osoby, których drużyny nie zakwalifikowały się do drugiej tury, lecz osoby te indywidualnie zdobyły największą ilość punktów. Osoby te stworzą drużynę z tzw „dziką kartą” i wezmą udział w finale.
 
W II etapie, który ma formę quizu uczestnicy zmierzą się z praktycznymi wyzwaniami dla przyszłych prawników. W zróżnicowanych i nietypowych zadaniach będą sprawdzać zarówno posiadaną wiedzę, jak i inteligencję, szybkość reagowania, twórcze myślenie, innowacyjne podejście do problemów, precyzję oraz znajomość zasad savoir - vivre.
 
Część I  konkursu odbędzie się w tym roku 20 marca 2009 r. w godz. 10.00- 12.00 w Collegium Hipolita Cegielskiego, natomiast finał będzie miał miejsce w dniu 31 marca 2009 r. o godz. 14.00 w Sali Lubrańskiego Collegium Iuridicum.
 
 
Co roku dodatkowym wyzwaniem i motywacją do jak najlepszego zaprezentowania się uczestników przed Jury składającym się z wybitnych autorytetów z dziedziny prawa, jest możliwość zdobycia w konkursie bardzo atrakcyjnych nagród. W tym roku, pomimo wszechobecnego kryzysu gospodarczego – Sponsorzy Konkursu stanęli na wysokości zadania i ufundowali nie tylko fantastyczne nagrody rzeczowe, ale również nagrody dające szansę na świetnie rozpoczętą karierę prawniczą.
 
 
Wśród nagród będą do wygrania m.in.:
-praktyka w Dziale Prawnym Kompanii Piwowarskiej,
-skórzane teczki,
-słowniki językowe,
-kodeksy i książki prawnicze,
-zaproszenia do teatru,
-zaproszenia do restauracji i kawiarni,
-zaproszenia do kręgielni,
oraz mnóstwo innych niespodzianek....
 
źródło : e-katedra Edukacyjny Serwis Prawniczy

Copyright 2010-2013 www.Edukacja.org

Top Desktop version